Kategoria: Maski

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Maski do stóp, które dadzą ukojenie Twojej skórze

Maski do stóp to kosmetyki silnie nawilżające i regenerujące, które pozwalają pozbyć się szorstkiej, pękającej skóry. Zwykle mają treściwą konsystencję, która pełna jest witamin i innych składników odżywczych. Charakteryzują się łatwymi w rozprowadzaniu formułami i są zamknięte najczęściej w słoiczkach lub tubkach. Ich stosowanie to swoisty must-have w pielęgnacji każdego rodzaju skóry nie tylko latem, gdy chcemy nosić odkryte sandałki, ale przez cały rok! Struktura skóry na stopach znacznie różni się od tej, którą mamy np. na dłoniach, dlatego też wymaga ona szczególnej pielęgnacji i specjalnego podejścia. Wszystkie produkty, które będą Ci potrzebne w dbaniu o stopy znajdziesz w naszej taniej drogerii internetowej urodaperfect.pl!

Dlaczego warto stosować maski do stóp?

Maski do stóp pozwalają w kompleksowy sposób zadbać o swoje stopy. W ich składach znajdują się składniki złuszczające martwy naskórek, a także nawilżające i natłuszczające. Często zawarte są w nich również ekstrakty i substancje, które działają przeciwbakteryjnie, kojąco i odświeżająco. Mogą być zatem ratunkiem dla zmęczonych stóp po całym dniu w pracy. Zawierają wszystko, co pomoże nam utrzymać skórę stóp w dobrej kondycji. Żeby mieć ładne i gładkie stopy przez czas, często wystarczy regularne złuszczanie, a także stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków.

Kto powinien zwrócić szczególną uwagę na regularnie stosowanie masek do stóp?

Kto powinien zwrócić szczególną uwagę na to, by nie pomijać tego kroku w swojej pielęgnacji? Osoby, które:

  • borykają się z suchą, popękaną i szorstką skórą stóp,
  • większość czasu przebywają na nogach lub są aktywne fizycznie,
  • mają problemy z modzelami i nagniotkami,
  • mają skłonność do nadmiernego rogowacenia.

Oczywiście większość z tych problemów jest w mniejszym lub większym stopniu znana każdemu, a wynika to głównie z tego, że skóra stóp dźwiga codziennie ciężar całego ciała. Do tego musi być znacznie bardziej odporna na potencjalne uszkodzenia, a na jej powierzchni nie znajdują się gruczoły łojowe, które w obrębie innych części ciała dbają o natłuszczenie i miękkość skóry.

Jak aplikować maski do stóp?

Maski można stosować 1-2 razy w tygodniu w celu wykonania zabiegu silnie regenerującego stopy. Wówczas na suchą i oczyszczoną skórę nałóż grubą warstwę kosmetyku, a następnie załóż bawełniane skarpetki, które zapobiegną ścieraniu się kremu. Maskę można aplikować także tuż przed pójściem spać. W sytuacji, w której stopy są mocno zrogowaciałe i znajduje się na nich dużo suchej skóry, przed zastosowaniem produktu możesz zetrzeć martwy naskórek przy pomocy tarki, pumeksu lub frezarki.

Na tak przygotowane stopy aplikuj maskę codziennie przez kilka dni do momentu, w którym skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku. W późniejszym czasie stosuj maskę raz w tygodniu dla podtrzymania efektu. Nie zapomnij także o codziennej pielęgnacji kremem! Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem kosmetyków do stóp dostępnych w asortymencie urodaperfect.pl!